ثبت وب سایت          تبلیغات          RSS          درباره ما          تماس با ما
امروز پنجشنبه، ۳۰ فروردین ۱۳۹۷

گستاخی دولت اردوغان علیه کشور سوریه تکرار شد

 

گستاخی دولت اردوغان علیه کشور سوریه تکرار شد

بامداد – ریاست‌جمهوری ترکیه اعلام کرد که اظهارات اردوغان درباره سرنگونی رئیس‌جمهور سوریه صرفاً حرف نبوده است.ریاست جمهوری ترکیه در پاسخ به واکنش‌ها به حرف‌های “رجب طیب اردوغان” درباره سرنگونی بشار اسد، گفت که هیچ کس نباید گمان کند که صحبت‌های اردوغان درباره سرنگونی اسد صرفاً حرف بوده است.

«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه، روز چهارشنبه در جریان یک سخنرانی، به‌صراحت درباره دخالت نظامی ارتش کشورش برای سرنگون کردن نظام حاکم بر سوریه، سخن گفت.اردوغان ضمن انتقاد از سازمان ملل، مدعی شد: «ما برای اجرای عدالت به سوریه رفته‌ایم. ما وارد سوریه شده‌ایم تا به حکومت اسد خودکامه خاتمه دهیم. کسی‌که مردم خودش را هدف ترور دولتی قرار داده است. [حضور ما در سوریه] هیچ دلیل دیگری ندارد».

اردوغان افزود: این کار برای آن است که «سرزمین (سوریه) به صاحبان اصلی آن بازگردانده شود» و ترکیه «چشم‌داشتی به خاک سوریه ندارد».در ۲۴ آگوست گذشته، دفتر نخست‌وزیری ترکیه، رسماً از آغاز مداخله نظامی ارتش ترکیه در خاک سوریه با ادعای «بیرون راندن عناصر تروریستی داعش از شهر مرزی جرابلس» خبر داده بود.

همچنین کاخ ریاست جمهوری روسیه در واکنش به اظهارات اخیر “رجب طیب اردوغان” رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که اظهارات اردوغان درباره اسد غیرمنتظره بوده و این اظهارات با گفته‌های پیشین وی در تضاد است.

از سوی دیگر یک منبع رسمی در وزارت امور خارجه سوریه اعلام کرد که اظهارات اخیر اردوغان درباره اهداف حمله ترکیه علیه سوریه باعث آشکار شدن دروغ‌هایش شده است. وی افزود: این اظهارات به‌صورت آشکار حمله ترکیه علیه اراضی سوریه را نشان می‌دهد که نتیجه طمع‌ورزی و توهماتی است که فکر این دیکتاتور را تغذیه می‌کند و باعث شده ترکیه پایگاهی برای گروه‌های تروریستی شود که امنیت و استقرار سوریه و عراق را هدف قرار داده‌اند و وی مسئول اول دردها و رنج‌هایی است که این تروریست‌ها با حمایت نظامی ترکیه انجام می‌دهند.

منبع: بامداد

مطالب مرتبط

نظرات

کد امنیتی
فرصت نگار
فرصت نگار

اشتراک در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه نیازنگار می توانید روزانه خبرهای روز را در ایمیل خود مشاهده کنید

دیگران می خوانند

    وقتی حاج آقا «بهاره رهنما» را سورپرایز کرد/عکس
    وقتی حاج آقا «بهاره رهنما» را سورپرایز کرد/عکس