ثبت وب سایت          تبلیغات          RSS          درباره ما          تماس با ما
امروز دوشنبه، ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

وضعیت نامشخص بازنشستگان آموزش و پرورش

وضعیت نامشخص بازنشستگان آموزش و پرورش

به گزارش پارس نیوز، نشست مشترک مدیران صندوق بازنشستگی کشوری و اداره بازنشستگی و موظفین آموزش و پرورش شهر تهران به منظور بررسی فعالیت‌های این اداره در زمینه جمع‌آوری اطلاعات حق اولاد و عائله‌مندی بازنشستگان کشوری برگزار شد.
غلامرضا اسماعیلی، رئیس اداره بازنشستگی و موظفین آموزش و پرورش شهر تهران با ارائه گزارشی از عملکرد این اداره در جمع آوری اطلاعات مربوط به حق اولاد و عائله مندی، اظهار داشت: کار بسیار سنگینی در مدت کوتاه اجرایی شده و اطلاعات 24 هزار بازنشسته زن و مرد که مشمول حق اولاد و عائله مندی می‌شدند، جمع آوری شده است.
اسماعیلی با بیان اینکه وضعیت حدود 10 هزار نفر از بازنشستگان هنوز مشخص نشده است، گفت: این تعداد از بازنشستگان مشمول حق اولاد و عائله مندی، هنوز برای تعیین وضعیت خود مراجعه نکرده‌اند که یکی از دلایل آن، محدودیت دسترسی این اداره به بازنشستگان مورد نظر است.
وی ضمن درخواست از صندوق بازنشستگی کشوری برای تمدید مهلت زمان اجرای طرح به ویژه برای آموزش و پرورش، اظهار داشت: تعداد خانواده آموزش و پرورش بسیار زیاد است و این مسأله سنگینی کار را دو چندان می‌کند. به همین دلیل نیاز است تا پیش از قطع شدن حق عائله مندی و اولاد بازنشستگان، مهلت بیشتری در اختیار دستگاه‌های اجرایی برای تکمیل اطلاعاتگذاشته شود.
اسماعیلی تعداد بازنشستگان و مستمری بگیران آموزش و پرورش شهر تهران را 120 هزار نفر اعلام کرد و گفت: برای جمع آوری اطلاعات مورد نیاز، ضمن تشکیل یک کارگروه ویژه و پنج مرحله فراخوان و اطلاع رسانی به بازنشستگان تحت پوشش، فعالیت‌های مختلف و فشرده‌ای انجام شده است.
رئیس اداره بازنشستگی و موظفین آموزش و پرورش شهر تهران به مراجعه روزانه 90 تا 110 نفر از بازنشستگان به این اداره اشاره و بیان کرد: چاپ بنرهای اطلاع رسانی، آماده سازی فرم‌های مشخصات مشمولین، فراهم ساختن فضای فیزیکی برای اجرای طرح با توجه به حجم بالای مراجعین، اسکن تمامی پرونده‌ها و مدارک ارائه شده و بررسی پرونده‌ها، به کارگیری نیروهای خارج از سازمان برای سرعت بخشیدن به اجرای طرح و سایر اقدامات انجام شده از جمله برنامه‌هایی است که برای جمع‌آوری اطلاعات حق اولاد و عائله مندی بازنشستگان این اداره اجرا شده است.
اسماعیلی جلوگیری از هدررفت حداقل 400 میلیون تومان از منابع صندوق را از دستاوردهای اجرای این طرح طی یک ماه اخیر و تنها در حوزه آموزش و پرورش شهر تهران عنوان کرد و گفت: بسیاری افرادی که در سال های مختلف، حق اولاد یا عائله مندی را به ناحق و غیرقانونی دریافت می‌کردند، به دلیل بی‌اطلاعی از قانون بوده و تنها بخش اندکی با ارائه اطلاعات نادرست، از این حقوق استفاده می‌کردند.

منبع: پارس

مطالب مرتبط

نظرات

کد امنیتی
فرصت نگار
فرصت نگار

اشتراک در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه نیازنگار می توانید روزانه خبرهای روز را در ایمیل خود مشاهده کنید

دیگران می خوانند

    وقتی حاج آقا «بهاره رهنما» را سورپرایز کرد/عکس
    وقتی حاج آقا «بهاره رهنما» را سورپرایز کرد/عکس