ثبت وب سایت          تبلیغات          RSS          درباره ما          تماس با ما
امروز پنجشنبه، ۲۲ آذر ۱۳۹۷

درآمد ۱۰ هزار میلیارد تومانی وزارت آموزش و پرورش از مردم

درآمد ۱۰ هزار میلیارد تومانی آموزش و پرورش از مردم

به گزارش شمانیوز، منصور مجاوری مشاور وزیر آموزش و پرورش در دومین روز از انتخابات نمایندگان فرهنگیان در صندوق ذخیره فرهنگیان که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار می‌شود، اظهار کرد: امروز خیلی از کشور‌ها به دنبال درآمد‌های زیرزمینی نیستند بلکه به دنبال تربیت و صدور نیروی انسانی هستند.

درآمد ۱۰ هزار میلیارد تومانی وزارت آموزش و پرورش از مردم

وی به تأسیس صندوق ذخیره فرهنگیان در سال ۷۳ اشاره کرد و افزود: در آن زمان مقرر شده از ۱ تا ۵ درصد از حقوق فرهنگیان در صندوق ذخیره سرمایه گذاری شود و ما به ازای آن نیز دولت پرداخت کند.

مجاوری اضافه کرد: تاکنون ۱۷۰۰ میلیارد تومان سهم کارکنان آموزش و پرورش در حساب صندوق ذخیره فرهنگیان است، اما سهم دولت ۷۰۰ میلیارد تومان است و ما طلبکار دولت در این زمینه هستیم.

وی با بیان اینکه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان یک هلدینگ اقتصادی است گفت: ما سهامدار نیستیم بلکه سرمایه‌گذار هستیم؛ یک شرکت هلدینگ دارای ضوابط و سیاست‌های خود است و این نیست که برنامه و استراتژی نداشته باشد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در حال حاضر فاصله بین مدیریت کلان دولت و جامعه داریم و در آموزش و پرورش این موضوع به فراوانی دیده می‌شود و ارتباط بین مدیریت صندوق ذخیره فرهنگیان و جامعه فرهنگیان دیده نشده است؛ اگر صندوق به فرهنگیان آگاهی می‌داد، اکنون خیلی از مشکلات رفع می‌شد.

وی با بیان اینکه ۳۰ شرکت زیرمجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان فعالیت می‌کنند، گفت: باید گزارش سالیانه ماهیانه و فصلی صندوق ذخیره فرهنگیان در اختیار معلمان قرار گیرد که تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

مجاوری با بیان اینکه در گذشته بحث درباره اقتصاد آموزش و پرورش مطرح نمی‌شد، اما اکنون می‌بینیم که در خصوص اقتصاد آموزش و پرورش صحبت‌های زیادی می‌شود، گفت: میلیارد‌ها تومان منابع درآمدی داریم که هدر می‌رود به عنوان مثال املاکی در آموزش و پرورش داریم که سند ندارد.

وی با اشاره به اینک ۲۰۰ منابع درآمدی احصا شد و در اختیار مدیران کل اموزش و پرورش قرار گرفت، افزود: در آموزش و پرورش صنایع آموزشی داریم بیمه معلم داریم، اما از آن‌ها استفاده نمی‌کنیم و به دنبال شرکت‌های دیگر می‌رویم.

مشاور وزیر آموزش و پرورش به حساب یکپارچه مدارس اشاره کرد و گفت: در بررسی که از ۱۹ هزار مدرسه صورت گرفت ۲۸۰۰ میلیارد تومان در مدارس جمع آوری شده بود و این نشان می‌دهد که مدارس دولتی دارای اعتباراتی هستند که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

وی با بیان اینکه ۱۰ هزار میلیارد تومان از مردم پول می‌گیریم، اما باید به دنبال منابع درآمدی باشیم، گفت: به نظر می‌آید از درآمد‌های آموزش و پرورش استفاده مناسب نمی‌شود.

مجاوری به شرکت بیمه‌ای که درخواست چاپ آرم خود را در پشت کتاب‌های درسی داشت، اشاره کرد و افزود: این شرکت حاضر بود ۳۰ میلیارد تومان و حتی بیشتر یا اینکه هزینه چاپ تمام کتب درسی را تامین کند تا آرم شرکت در پشت کتاب درسی چاپ شود، اما وزیر آموزش و پرورش نپذیرفت.

برای اطلاع از اخبار بیشتر به کانال فرهنگیان ایران بپیوندیدhttps://sapp.ir/farhangian_ir

منبع: شما نیوز

مطالب مرتبط

موارد مرتبط

نظرات

کد امنیتی
فرصت نگار
فرصت نگار

اشتراک در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه نیازنگار می توانید روزانه خبرهای روز را در ایمیل خود مشاهده کنید

دیگران می خوانند