ثبت وب سایت          تبلیغات          RSS          درباره ما          تماس با ما
امروز دوشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۷

آخرین جزئیات از حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان در محور کلات - مشهد

آخرین جزئیات از حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان 

علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره جزئیات حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانش آموزان در محور کلات-مشهد اظهار کرد: این اتفاقات با وجود تمام موارد ایمنی که مورد توجه قرار گرفته است، به وقوع پیوسته و غیر قابل پیش بینی بوده است.

   آخرین جزئیات از حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان در محور کلات - مشهد

وی ادامه داد: طبق روال قانونی علت اصلی این حادثه را باید پلیس راهور اعلام کند و ما هم منتظر نامه قانونی این مرجع رسمی هستیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش درباره تاثیر مرکز کنترل سفر‌های برون استانی بر افزایش ایمنی اردو‌ها و ارتباط آن با این حادثه گفت: این مرکز استاندارد‌های لازم اردویی، تعداد دانش‌آموزان و مربیان، شرایط بیمه دانش آموزی و مبدا و مقصد را کنترل می‌کنند تا مجوز اردو صادر شود.

کاظمی درباره آخرین وضعیت مصدومان این حادثه تصریح کرد: از ۱۲ دانش آموز منتقل شده به بیمارستان طالقانی مشهد هشت دانش آموز ترخیص و چهار نفر به دلیل شکستگی بستری هستند که برای این دانش آموزان پرستار خصوصی در نظر گرفته شد و آموزش و پرورش تمهیدات لازم را دارد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش درباره آمار فوتی این حادثه با تاکید بر اینکه یک نفر فوت کرده است، بیان کرد: برای این مربی طبق ضوابط قانونی پیگیری‌های لازم احقاق حقوق را انجام می‌دهیم.

کاظمی یادآور شد: فردا مسئولان آموزش و پرورش برای عیادت و بررسی موضوع به بیمارستانی که دانش آموزان بستری هستند، مراجعه خواهند کرد.

بیشتر بخوانید:   واژگونی اتوبوس دانش آموزان ۲۲ کشته و مصدوم بر جای گذاشت

گفتنی است؛  پیش از این سازمان اورژانس کشور تعداد  فوتی های حادثه  را دو نفر اعلام کرده بود اما طبق مشاهدات میدانی مسئولان آموزش و پرورش و اعلام نظر آنها، تعداد فوتی ها یک نفر اعلام شد.

برای اطلاع از اخبار بیشتر به کانال فرهنگیان ایران بپیوندیدhttps://sapp.ir/farhangian_ir

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

موارد مرتبط

نظرات

کد امنیتی
فرصت نگار
فرصت نگار

اشتراک در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه نیازنگار می توانید روزانه خبرهای روز را در ایمیل خود مشاهده کنید

دیگران می خوانند