ثبت وب سایت          تبلیغات          RSS          درباره ما          تماس با ما
امروز شنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۷

ربات صیغه‌ یاب جیب 400 مرد بوالهوس را در کشور خالی کرد

ربات صیغه‌ یاب جیب 400 مرد بوالهوس را در کشور خالی کرد

اعضای باندی که با طراحی ربات صیغه‌‌یاب به حساب‌های شهروندان دستبرد می‌زدند با تلاش مأموران پلیس فتای زنجان بازداشت شدند.

ربات صیغه‌ یاب جیب 400 مرد بوالهوس را در کشور خالی کرد

سرهنگ کردلو، جانشین فرماندهی انتظامی استان زنجان در توضیح پرونده گفت: چند روز قبل مردی به مأموران پلیس فتای زنجان خبر داد که از حساب بانکی‌اش به صورت غیرمجاز برداشت شده است. بعد از آن بود که با انجام تحقیقات پلیسی نسبت به شناسایی متهم اقدام شد. وی ادامه داد: در جریان بررسی‌ها معلوم شد شخص یا اشخاص ناشناسی در شبکه‌های اجتماعی، با طراحی ربات صیغه‌یاب شاکیان را به یکی از درگاه‌های بانکی هدایت کرده و با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی جهت پرداخت هزینه فعال‌سازی با پیغام خطا مواجه می‌شدند و پس از گذشت چند روز مبالغی از حساب شاکیان کسر می‌شد. سرهنگ کردلو گفت: با اقدامات پلیسی انجام شده دو نفر در یکی از استان‌های همجوار شناسایی و بازداشت شدند.

وی ادامه داد: دو متهم در بازجویی‌ها به جرائم خود اعتراف کردند و گفتند که با طراحی ربات صیغه‌یاب، اقدام به سرقت اطلاعات کاربران می‌کردند و تاکنون ‌به اطلاعات بیش از 400 فقره کارت بانکی افراد در سراسر کشور دسترسی پیدا کرده و اقدام به برداشت مبالغی از حساب‌ آنها کرده‌اند. جانشین انتظامی استان زنجان با بیان اینکه شهروندان باید مراقب باشند تا در دام مجرمان سایبری نیفتند، گفت: قبل از انجام هرگونه تراکنش‌ اینترنتی از معتبر بودن درگاه اینترنتی (پروتکل https ) اطمینان حاصل کرده و اطلاعات مربوط به کارت بانکی را از طریق صفحه کلید مجازی وارد کنند. سرهنگ کردلو دریایان گفت: به دلیل گسترده بودن کلاهبرداری در سطح کشور پرونده فوق کماکان در پلیس فتا زنجان در حال رسیدگی است، بنابراین از کاربران تقاضا داریم چنانچه به این روش از آنها کلاهبرداری شده است، برای پیگیری قضایی به پلیس فتای زنجان مراجعه کنند.

به کانال فرهنگیان ایران بپیوندیدhttps://sapp.ir/farhangian_ir

منبع: رکنا

مطالب مرتبط

موارد مرتبط

نظرات

کد امنیتی
فرصت نگار
فرصت نگار

اشتراک در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه نیازنگار می توانید روزانه خبرهای روز را در ایمیل خود مشاهده کنید

دیگران می خوانند