ثبت وب سایت          تبلیغات          RSS          درباره ما          تماس با ما
امروز یکشنبه، ۲۵ آذر ۱۳۹۷

فروپاشی نقشه کثیف 5 داعشی در تلگرام

فروپاشی نقشه کثیف 5 داعشی در تلگرام

سرویس امنیت فدرال روسیه ۵ عضو گروه تروریستی داعش که از طریق تلگرام با خارج از کشور در ارتباط بودند را در شمال شرق مسکو دستگیر کرد.

فروپاشی نقشه کثیف 5 داعشی در تلگرام

به گزارش گروه حوادث رکنا، به نقل از رویترز، سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) اعلام کرد روز جمعه طی یک عملیات ضدتروریستی، ۵ عضو داعش ISIS را که از طریق تلگرام با خارج از کشور در ارتباط بودند، به همراه مقادیر زیادی سلاح و مهمات در شهری در شمال شرق مسکو دستگیر کرده است.
خبرگزاری روسی اینترفاکس گزارش داد این ۵ نفر در قالب یک هسته عملیاتی در حال برنامه‌ریزی چند حمله تروریستی در نقاط مختلف روسیه بوده‌اند.
روسیه که ارتش آن در سوریه در حال مبارزه با داعش و سایر گروه‌های تروریستی است ماه آینده میزبان جام جهانی فوتبال است و به همین منظور تدابیر امنیتی را در سراسر مرزهای خود برای خنثی‌سازی حملات احتمالی داعش افزایش داده است.
سرویس امنیت فدرال روسیه در بیانیه‌ای که پس از دستگیری این ۵ تروریست منتشر کرد، به جزئیات مربوط به هویت آنها اشاره‌ای نکرده است اما در بیانیه این نهاد امنیتی آمده است که افراد دستگیرشده فعالیت‌های خود را از طریق پیام‌رسان تلگرام که چندی پیش در روسیه فیلتر شد، با خارج از کشور هماهنگ می‌کرده‌اند.
همچنین در این بیانیه آمده است که در حین دستگیری این افراد، مقادیر زیادی سلاح، مهمات و وسایل انفجاری دست‌ساز از محل اختفای آنها کشف شده است.

منبع: رکنا

مطالب مرتبط

موارد مرتبط

نظرات

کد امنیتی
فرصت نگار
فرصت نگار

اشتراک در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه نیازنگار می توانید روزانه خبرهای روز را در ایمیل خود مشاهده کنید

دیگران می خوانند