ثبت وب سایت          تبلیغات          RSS          درباره ما          تماس با ما
امروز شنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۷

شیوع ویروسی خطرناک در کشور

شیوع ویروس خطرناک در کشور

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به اپیدمی آنفلوانزا در کشور گفت: موارد ابتلا نسبت به سال گذشته افزایش یافته و استان‌های قزوین و کرمان در صدر آمار مبتلایان هستند.

شیوع ویروسی خطرناک در کشور

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، محمد مهدی گویا در ارتباط با بیماری آنفلوآنزا در کشور اظهار داشت:‌در حال حاضر در اوج اپیدمی این بیماری در کشور هستیم و هر ساله در این زمان‌ها شاهد بیشترین موارد ابتلا بوده‌ایم.
وی با بیان اینکه ابتلا به این بیماری برای گروه‌های پرخطر جای نگرانی دارد، گفت: تزریق واکسن در حال حاضر نیز دیر نشده و همه افراد می‌توانند این مسئله را مدنظر قرار دهند.
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ادامه داد: همه افراد بالای 65 سال بیماران مبتلا به مشکلات قلبی ریوی، سرطان، دیابت کنترل نشده، همچنین زنان باردار و افرادی که داروهای سرکوب‌کننده دستگاه ایمنی مصرف می‌کنند باید حتما نسبت به تزریق این واکسن اقدام کنند.
وی با اشاره به اینکه تعداد موارد ابتلا به آنفلوآنزا امسال نسبت به سال گذشته با روند افزایشی همراه بوده‌اند، افزود:‌ استان‌های قزوین، کرمان، چهارمحال بختیاری، تهران و خراسان رضوی دارای بیشترین موارد ابتلا بوده‌اند.
گویا بیان داشت: اپیدمی آنفلوآنزا شامل H1 N1 و H3 N2 و آنفولوآنزای نوع B است. همچنین طی هفته گذشته دو استان کرمان و قزوین موارد ابتلای آن بیشتر از استان تهران بوده است و در مواردی نیز می‌تواند به ویژه در گروه‌های پرخطر سبب مرگ شود.
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در افراد عادی گاهی این بیماری خود به خود بهبود یافته ولی در گروه‌های پرخطر باید حتما مدنظر باشد. همچنین به طور کلی تزریق واکسن آنفلوآنزا برای همه به خصوص گروه‌های پرخطر توصیه شده و هنوز فرصت است که این واکسن را تزریق کرد.

منبع: جام نیوز

مطالب مرتبط

موارد مرتبط

نظرات

کد امنیتی
فرصت نگار
فرصت نگار

اشتراک در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه نیازنگار می توانید روزانه خبرهای روز را در ایمیل خود مشاهده کنید

دیگران می خوانند