ثبت وب سایت          تبلیغات          RSS          درباره ما          تماس با ما
امروز سه شنبه، ۲۷ آذر ۱۳۹۷

ویژه نامه اخبار داعش

افزایش نگرانی چین از ورود داعشی ها به کشورش

افزایش نگرانی چین از ورود داعش به کشورش

به گزارش روزنامه گلوبال تایمز چین، با توجه به شکست های پی در پی این گروه ممکن است برخی از عناصر متواری شده آن بخواهند از مرزهای 'سین کیانگ' در شمال غرب چین وارد این کشور شوند.

  افزایش نگرانی چین از ورود داعش به کشورش

این گزارش می افزاید: عناصر تروریستی داعش پس از شکست این گروهک در سوریه ممکن است قصد عبور از مرزهای چین را داشته باشند و برای همین نظارت بر مرزهای این منطقه تشدید شده است.

'جی جی یه' از کارشناسان موسسه مطالعات بین المللی چین در مصاحبه ای که گلوبال تایمز به آن اشاره کرده است گفت خطر حملات تروریستی، چین را تهدید می کند.

وی گفت در سال گذشته میلادی شمار تروریست هایی که در مرزهای چین دستگیر شده اند 10 برابر بیش از سال 2016 میلادی بوده است.

مسئولان و کارشناسان گفته اند نمی توان دقیقا گفت چه تعداد از تروریست ها موفق به ورود به مرزهای چین می شوند اما مسلما وضعیت مطلوبتر از گذشته نیست.

گلوبال تایمز می نویسد در برخی مواقع شناسایی این افراد سخت تر است زیرا آنها از مرزهای زمینی وارد نمی شوند بلکه مانند مسافران دیگر با گذرنامه های چینی خود از پکن و یا شانگهای وارد می شوند و این موضوع کار نهادهای مبارزه با تروریسم را دشوار کرده است.

'عماد مصطفی' سفیر سوریه در چین در ماه می سال گذشته گفت پیش بینی می شود نزدیک به 5 هزار نفر از اتباع قوم 'اویغور' چین در سوریه برای تروریست ها می جنگند.

منبع: ایران آنلاین

مطالب مرتبط

موارد مرتبط

نظرات

کد امنیتی
فرصت نگار
فرصت نگار

اشتراک در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه نیازنگار می توانید روزانه خبرهای روز را در ایمیل خود مشاهده کنید

دیگران می خوانند