ثبت وب سایت          تبلیغات          RSS          درباره ما          تماس با ما
امروز چهارشنبه، ۲ آبان ۱۳۹۷

میشل عون : لبنان مسئول جنگ در سوریه نیست

میشل عون : لبنان مسئول جنگ در سوریه نیست

به گزارش پارس نیوز، میشل عون، ‌رئیس‌جمهوری لبنان در مراسم استقبال از کریستوف مارتان، رئیس هیأت صلیب سرخ در لبنان گفت: درخواست برای بازگشت آوارگان سوری به کشورشان با توجه به شرایط موجود در سوریه اتخاذ شده و لبنان امیدوار است که شرایط آنها در آینده‌ای نزدیک بهبود یابد.

میشل عون : لبنان مسئول جنگ در سوریه نیست

عون اظهار داشت: لبنان مسئول جنگ در سوریه نیست اما متحمل پیامدهای آن است و این در حالی است که مسئولیت این جنگ بر عهده گروه بزرگی از کشورهایی است که یا عامل آغاز جنگ بوده یا موجب تسهیل آن شده و یا در آن شرکت داشته‌اند اما هیچ‌کسی آنها را بابت جرایمشان محاکمه و حسابرسی نکرده است.

مارتان نیز در این مراسم بر رویکرد کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در مورد بازگشت آوارگان سوری به کشورشان و ملاک‌های تعیین شده از سوی این کمیته برای بازگشت ایمن و محترمانه آنها تأکید کرد.

وی با اشاره به اینکه 80 درصد از آوارگان سوری حاضر در لبنان تمایل دارند هر زمان که شرایط امنیتی سوریه بهبود یافت، به آنجا بازگردند، گفت: تعداد کسانی که تاکنون به سوریه بازگشته‌اند، از 60 هزار تن یعنی یک درصد از تعداد کل آواره‌ها فراتر نمی‌رود.

رئیس هیأت صلیب سرخ در لبنان افزود: رویکرد صلیب سرخ در قبال مسئولان عالی‌رتبه لبنان و برخی از کشورهای بزرگ و طرف‌های مسئول در ارتباط با شرایط آوارگان سوری اطلاع داده خواهد شد.

منبع: پارس نیوز

مطالب مرتبط

موارد مرتبط

نظرات

کد امنیتی
فرصت نگار
فرصت نگار

اشتراک در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه نیازنگار می توانید روزانه خبرهای روز را در ایمیل خود مشاهده کنید

دیگران می خوانند