ثبت وب سایت          تبلیغات          RSS          درباره ما          تماس با ما
امروز چهارشنبه، ۲ آبان ۱۳۹۷

ویژه نامه اخبار داعش

آیا «ارتش ارواح» روسیه، داعشی ها را در سوریه نابود کرد؟

آیا «ارتش ارواح» روسیه، داعش را در سوریه نابود کرد؟

به گزارش پارس نیوز، پایگاه اینترنتی اکسپرس در مطلبی به بررسی عملکرد ارتش مخفی روسیه در انهدام نیرو‌های تکفیری- تروریستی در سوریه پرداخت و نوشت: اعتقاد بر این است که  ارتش روسیه در عملیات نابودی گروه‌های تکفیری و تروریستی در سوریه از یگان مخفی خود موسوم به «ارتش ارواح»  یا یگان «واگنر» بهره برده و به صورت نامحسوس با تروریست‌ها مقابله کرده است.

آیا «ارتش ارواح» روسیه، داعشی ها را در سوریه نابود کرد؟

بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ نیروی یگان واگنر از سال ۲۰۱۵ وارد سوریه شدند که تعداد آن‌ها از نصف مجموع نیرو‌های روسیه در سوریه کمتر بود. یگان واگنر تحت حمایت  نیرو‌های مسلح روسیه قرار دارند و نقش مهمی در جنگ‌های چریکی و عملیات مهم ایفا می‌کنند.

«روسلان لی یف»، یکی از فعالان مسکو در مصاحبه با نشریه تایمز گفت: هدف این گروه  شرکت در انواع عملیات ویژه است تا ضمن پیشبرد اهداف نظامی روسیه  از افزایش تلفات نظامیان جلوگیری کند.

او ادامه داد: یگان واگنر حرکت موفقیت آمیزی برای ارتش روسیه است. این یگان علاوه بر اجرای عملیات ویژه، در حد گسترده‌ای موجب کاهش میزان تلفات نظامیان می‌شود. از آنجا که قدرت ارتش یک کشور را با تعداد عملیات، تاکتیک‌های آن و تعداد تلفات می‌سنجند، وجود چنین یگانی در بین نیرو‌های مسلح روسیه موجب می‌شود، ارتش این کشور به یکی از قدرتمندترین ارتش‌های جهان تبدیل شود.

بخشی از موفقیت ارتش روسیه در انهدام داعش در سوریه به دلیل حضور ارتش ارواح در میان نیرو‌های اصلی بود. این در حالی است که بسیاری از مقامات ارتش روسیه با مخفی نگه داشتن فعالیت‌های نظامی خود، منکر وجود چنین یگانی در میان نیرو‌های مسلح روسیه هستند.

رئیس جمهور روسیه چندی پیش در سفری غیرمنتظره به سوریه در پایگاه هوایی حمیمیم مورد استقبال بشار اسد، رئیس جمهور سوریه قرار گرفت. این نخستین سفر یک مقام ارشد سیاسی روسیه پس از سفر سال ۲۰۱۰ دیمیتری مدودف به سوریه بود. حضور نظامی روسیه در سوریه از دو سال قبل با هدف حمایت از دولت بشار اسد و نابودی گروه‌های تروریستی صورت گرفت.

منبع: پارس نیوز

مطالب مرتبط

موارد مرتبط

نظرات

کد امنیتی
فرصت نگار
فرصت نگار

اشتراک در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه نیازنگار می توانید روزانه خبرهای روز را در ایمیل خود مشاهده کنید

دیگران می خوانند