ثبت وب سایت          تبلیغات          RSS          درباره ما          تماس با ما
امروز چهارشنبه، ۲ آبان ۱۳۹۷

اردوغان « اتحاد دموکراتیک سوریه » را تهدید کرد

اردوغان « اتحاد دموکراتیک سوریه » را تهدید کرد

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه در سخنانی خاطرنشان کرد: ترکیه یقیناً در مناطق مجاور با مرزهای خود امنیت را برقرار خواهد کرد.

 رئیس‌جمهوری ترکیه دیروز (شنبه) اعلام کرد که کشورش همان کاری را که با داعش در سوریه کرد، با حزب اتحادیه دموکراتیک خواهد کرد.

اردوغان « اتحاد دموکراتیک سوریه » را تهدید کرد

به گزارش روسیا الیوم، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه در سخنانی خاطرنشان کرد: ترکیه یقیناً در مناطق مجاور با مرزهای خود امنیت را برقرار خواهد کرد.

این اظهارات در اشاره به تصمیم آنکارا برای تعقیب نیروهای حزب اتحاد دموکراتیک مطرح شده است.

اردوغان افزود: زمانی که دو شهر عفرین و منبج (در استان حلب سوریه) را از تروریست‌ها پاکسازی کنیم، صاحبان واقعی آنها به مناطق خود بازخواهند گشت و سپس امنیت را در تمامی مناطق مجاور با مرزهایمان در تل ابیض (در استان الرقه) و رأس العین (در استان حسکه) برقرار خواهیم کرد.

وی به حمایت‌های تسلیحاتی آمریکا از نیروهای کرد در سوریه نیز اشاره کرد و گفت: از زمانی که به شخص من وعده‌ای مبنی بر عدم ارائه سلاح به کردها داده شد، بیش از ۴۰۰۰ کامیون حامل سلاح و خودروهای زرهی به دست آنها رسیده است.

اردوغان تصریح کرد: واشنگتن فقط به توزیع سلاح در طول مرزهای ترکیه با سوریه بسنده نکرده بلکه بودجه‌ای را نیز برای سال آتی به همین منظور اختصاص داده است.

رئیس‌جمهوری ترکیه در خصوص ماهیت همکاری با واشنگتن نیز گفت: زمانی که این ایالات متحده نمی‌خواهد با ما همکاری کنند، ما چه کنیم؟ واشنگتن منفعت خود را بهتر می‌داند اما همگان در منطقه باید این واقعیت را بپذیرند که ما این تشکیلات تروریستی (اتحادیه دموکراتیک) را به هر روشی که شده است و نه در زمانی دور، از بین خواهیم برد.

وی افزود: همان‌طور که با روسیه و ایران در سوریه همکاری می‌کنیم، خواهان همکاری با آمریکا هستیم اما مشکل در میزان تمایل آمریکا برای همکاری با ما است.

به گزارش گروه اخبار جهان ساعت 24 ، رئیس‌جمهوری ترکیه تصریح کرد: در صورتی که آمریکا با ما همکاری کند، ما خوشحال خواهیم شد. ما بررسی می‌کنیم که چه کاری را می‌توانیم با آمریکا انجام دهیم. هر کس که گامی به سمت ما بردارد، ما در انجام عملکردی مشابه تردید نخواهیم کرد. ما مشکلی نداریم که نتوان آن را حل کرد.

منبع: ساعت 24

مطالب مرتبط

موارد مرتبط

نظرات

کد امنیتی
فرصت نگار
فرصت نگار

اشتراک در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه نیازنگار می توانید روزانه خبرهای روز را در ایمیل خود مشاهده کنید

دیگران می خوانند