ثبت وب سایت          تبلیغات          RSS          درباره ما          تماس با ما
امروز سه شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۷

بیمه تکمیلی در گذر زمان ؛ رضایت فرهنگیان یا منافع مالی وزارت آموزش‌ و پرورش؟

بیمه تکمیلی در گذر زمان ؛ رضایت فرهنگیان یا منافع مالی آموزش‌ و پرورش؟

فرهنگیان نسبت به وضعیت فعلی بیمه تکمیلی و شرکت بیمه‌گذار نقدهایی دارند در همین رابطه یکی از معلمان شهر تهران می‌گوید: " آیا این بیمه به سود معلمان است یا آموزش‌وپرورش؟"

به گزارش سرویس فرهنگیان نوداد محمد محمدی یکی از دبیران شهر تهران در متنی نسبت به وضعیت نامناسب بیمه تکمیلی فرهنگیان مسائلی را مطرح کرده است.

بیمه تکمیلی در گذر زمان ؛ رضایت فرهنگیان یا منافع مالی وزارت آموزش‌ و پرورش؟

این معلم در ارتباط با بیمه تکمیلی فرهنگیان با طرح این پرسش «بیمه تکمیلی فرهنگیان به سود جامعه فرهنگی یا به سود شرکت بیمه آتیه‌سازان حافظ» عنوان کرد:

چند ماه قبل وزیر آموزش وپرورش در رابطه با تاخیر در تمدید قرارداد بیمه تکمیلی فرهنگیان اعلام کردند که به دنبال قرارداد بیمه‌ای هستیم تا به نفع فرهنگیان باشد اما بعد از قرداد معلوم شد که بیشتر از فرهنگیان به دنبال سود شرکت بیمه هستند.
بخشی از مشکلات بیمه تکمیلی فرهنگیان بدین شرح است:‌

حق بیمه پرداختی فرهنگیان 50 درصد افزایش یافته است. فرانشیز اعمال شده از 20 درصد به 30 درصد افزایش یافته است.
درقبال این افزایش‌ها تنها برخی از موارد قرارداد 20 درصد افزایش یافته است آن هم پس از گذشت 10سال به عنوان مثال هزینه زایمان از یک میلیون به یک میلیون و 200 هزار تومان افزایش یافته است.

طبق صحبت‌های وزیر سابق آموزش‌وپرورش قرار بود چند مورد شرایط بیمه باشد که بتوان یکی از آنها را انتخاب کرد اما در عمل تنها یک حالت وجود دارد که به اجبار باید به آن تن داد.

حال آموزش‌وپرورش به فرهنگیان توضیح دهد که منظور از در نظر گرفتن نفع فرهنگیان چیست؟ آیا آنها نیز همانند سایر بخش‌های دولت فقط شعار می‌دهند؟

در سال‌های اخیر وضعیت بیمه تکمیلی فرهنگیان، کاهش میزان تعهدات، کاهش مراکز تحت پوشش و ناکارآمدی شرکت طرف قرارداد منجر به بروز نارضایتی‌هایی میان فرهنگیان شده است؛ در حالیکه تابستان امسال، مسئولان وزارت آموزش وپرورش از رایزنی با سه شرکت بیمه‌گر از جمله بیمه ایران و بیمه معلم برای عقد قرارداد سخن می‌گفتند در نهایت بار دیگر قرارداد بیمه تکمیلی فرهنگیان با شرکت آتیه سازان حافظ منعقد شد.

منبع: نوداد

مطالب مرتبط

موارد مرتبط

نظرات

حسن
بیمه تحمیلی تحمیلی تحمیلی

کد امنیتی
فرصت نگار
فرصت نگار

اشتراک در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه نیازنگار می توانید روزانه خبرهای روز را در ایمیل خود مشاهده کنید

دیگران می خوانند