ثبت وب سایت          تبلیغات          RSS          درباره ما          تماس با ما
امروز سه شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۷

کوچکی نژاد : ساختار صندوق ذخیره فرهنگیان باید تغییر کند

ساختار صندوق ذخیره فرهنگیان باید تغییر کند

به گزارش افکارنیوز، جبار کوچکی‌نژاد با اشاره به نهایی شدن پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان و ارسال گزارش نهایی به هیئت رئیسه مجلس برای طرح در صحن علنی اظهار کرد: اسامی منتشر شده از بدهکاران بانک سرمایه تنها یک برگ از تخلفات است.

وی افزود: پنج هزار برگ سند از تخلفات صندوق ذخیره و بانک سرمایه به دست آورده‌ایم و قوه قضائیه باید برای بازگرداندن پول‌ها ورود کند البته برخی از بدهکاران به زندان رفته و هم‌اکنون با قید وثیقه آزاد هستند البته در هفته‌های اخیر شاهد خروج یکی از بدهکاران 500 میلیاردی از کشور بودیم.

کوچکی نژاد : ساختار صندوق ذخیره فرهنگیان باید تغییر کند

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان در پاسخ به این پرسش که آیا شرکت‌های زیرمجموعه صندوق عمدتا زیانده هستند؟ گفت: وضع شرکت‌های پتروشیمی بد نیست اما سایر شرکت‌ها اکثرا زیانده هستند معتقدیم که ساختار صندوق ذخیره فرهنگیان باید تغییر کند و هیئت مدیره آن توسط فرهنگیان انتخاب شود نه وزیر آموزش‌وپرورش چرا که سرمایه آن متعلق به معلمان است.

کوچکی نژاد بیان کرد: صندق ذخیره فرهنگیان باید هر سال مجمع عمومی را تشکیل و حسابرسی انجام دهد اما هم‌اکنون اینگونه نیست و وزیر برای فردی به عوان مدیرعامل صندوق حکم می‌زند که او تمام کارها را انجام می‌دهد.

وی گفت:‌ هم‌اکنون دیوان محاسبات، سازمان بازرسی و معلمان از صندوق ذخیره حسابرسی نمی‌کنند، صندوق ادعا دارد که فلان رقم سود‌‌دهی دارد اما کدام بررسی‌ها صحت این ادعاها را اثبات کرده است؟

منبع: افکارنیوز

مطالب مرتبط

موارد مرتبط

نظرات

کد امنیتی
فرصت نگار
فرصت نگار

اشتراک در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه نیازنگار می توانید روزانه خبرهای روز را در ایمیل خود مشاهده کنید

دیگران می خوانند