ثبت وب سایت          تبلیغات          RSS          درباره ما          تماس با ما
امروز شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۷

مطالبه میلیاردی وزارت آموزش و پرورش خوزستان از ادارات

مطالبه میلیاردی آموزش و پرورش خوزستان از ادارات

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، محمد تقی زاده، مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در شورای آموزش و پرورش استان در سرسرای استانداری اظهار داشت: از 120 میلیارد ریال مطالبات آموزش و پرورش خوزستان از دستگاه های اجرایی تنها 10 میلیارد ریال پرداخت شده که این نحوه پرداخت مشکلات زیادی را در مسیر آموزش و پرورش ایجاد خواهد کرد.

مطالبه میلیاردی وزارت آموزش و پرورش خوزستان از ادارات

وی در ادامه افزود: آموزش و پرورش وقتی پشتیبان مالی قوی نداشته باشد چه انتظاری میتوان از آموزش و پرورش استان داشت.

تقی زاده تصریح کرد: 4 نشست توسط استاندار خوزستان با دستگاه های اجرایی خوزستان تشکیل شد، اما نتیجه ای برای پرداخت مطالبات از سوی آن ها حاصل نشد.

جمشید کمایی، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خوزستان اذعان داشت: در آزمون سراسری سال 1396 بالغ بر 71 هزار و 365 داوطلب از خوزستان شرکت کردند که 51 هزار و 158 نفر بازمانده و یا پشت کنکوری باقی مانده است که با احتساب بیش از 29 هزار دانش آموز دوره پیش دانشگاهی که اکنون در استان در حال تحصیل هستند، پیش بینی می شود برای آزمون سال 1397 آماری بالغ بر80 هزار و 520 از خوزستان شرکت کنند.

وی بیان کرد: سال گذشته خوزستان در شاخص آزمون سراسری جایگاه 19 کشور را کسب کرد، هرچند برای استان مناسب نیست، اما این شاخص در حال رشد بوده است؛ سازمان سنجش هنوز به دلیل زمان تکمیل ظرفیت رتبه های امسال آزمون سراسری استان ها را اعلام نکرده است.

کمایی گفت: در سال 95 بالغ بر 50 نفر رتبه زیر هزار در آزمون سراسری در خوزستان پذیرفته شد که این آمار در سال 96 به 148 نفر ارتقا یافت.

کمایی با اشاره به اینکه در سال 96-95 شورای آموزش و پرورش خوزستان مصوباتی را برای ارتقای رتبه آزمون سراسری در استان داشته اظهار کرد: سال گذشته از بین دانش آموزانی که برای آزمون سراسری داوطلب بودند 20 درصد دانش آموزان را استخراج کردیم و مبلغی را که برای آن ها در نظر گرفته شد 60 میلیارد ریال بود که بین دستگاه های مختلف توزیع شد تا برای ارتقای جایگاه خوزستان در آزمون سراسری هزینه شود.

معاون متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خوزستان اذعان داشت: بر اساس تفاهم نامه ای که با منطقه آزاد اروند بسته شد مقرر شده بود که این منطقه، آموزش و پرورش آبادان، خرمشهر، شادگان و اروند را به لحاظ مالی حمایت کند اما تاکنون اقدامی انجام نداده است.

جمشید کمایی بیان کرد: در ماهشهر و بندر امام با وجود مذاکرات زیادی که با شرکت های پتروشیمی انجام شده پرداختی انجام نشده است؛ قرار بود تروشیمی ماهشهر، آموزش و پرورش هندیجان، رامشیر، ماهشهر و بندر امام را پوشش دهد.

این مقام مسئول افزود: مناطق نفتخیز جنوب خوزستان 10 میلیارد ریال کمک مالی به آموزش و پرورش خوزستان داشته که این مبلغ در آزمون سراسری امسال هزینه شد.

کمایی تصریح کرد: آموزش و پرورش با کمک خیران و اولیا برای بهبود جایگاه آزمون سراسری، کتابی با عنوان گام به گام تا کنکور تهیه کرد که اطلاعاتی خوبی در اختیار مدارس و دانش آموزان قرار داده است.

وی اذعان داشت: برگزاری 4 آزمون نیز از دیگر اقدامات این اداره کل است که در 30 آبان امسال نخستین آزمون برگزار گردید.

معاون اداره کل آموزش و پرورش خوزستان استفاده از طرح همیار معلم و استفاده از ظرفیت دانش آموزان برتر برای کمک به دانش آموزان ضعیف را از دیگر کارهای این اداره کل برای کنکور 97 عنوان کرد.

وی اظهار داشت: سال پیش از بنیاد آموزشی علوی 9 هزار دانش آموز را زیر پوشش قرار داد و امسال تفاهم نامه ای منعقد شده که این بنیاد 19 هزار دانش آموز را زیر پوشش قرار دهد.

جمشید کمایی افزود: برای مناطق بستان، هویزه و سوسنگرد نیز با شرکت ملی نفت ایران تفاهمنامه ای منعقد شد تا برگزاری کلاس هاس کنکور را به لحاظ مالی حمایت کنند.

وی اذعان کرد: از 80 هزار و 500 دانش آموز در حدود 20 درصد از آن ها که بالغ بر 5 هزار و 872 دانش آموز است در نظر گرفته شده و هزینه هر دانش آموز برای آموزش به منظور شرکت در کنکور 10 میلیون ریال در نظر گرفته شده که امید است شورای آموزش و پرورش این رقم را تهیه کند.

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان گفت: آموزش و پرورش خوزستان در حوزه پیش دبستانی حتی در مناطق محروم و دور افتاده برای جلوگیری از بازماندگی دانش آموزان از تحصیل به خوبی کار کرده است
.
وی بیان داشت: در بحث کنکور هم با وجود تمامی مشکلات خوب کار شده، و باید کنکور را تبدیل به رقابت کنیم و تا زمانی که از سوی والدین حساسیتی برای بحث کنکور وجود نداشته باشد نمی توان به خوبی در این حوزه پیشرفت داشت.

شریعتی در ادامه اظهار کرد: رتبه زیر هزار کنکور96 در خوزستان از 50 نفر به 148 نفر در یک سال ارتقا یافته است.

نماینده عالی دولت در استان اذعان داشت: سطح آموزشی در خوزستان به سمت عدالت آموزشی حرکت می کند و در مناطق بسیار محروم هم شرایط برای ارتقای دانش آموزان فراهم شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

موارد مرتبط

نظرات

کد امنیتی
فرصت نگار
فرصت نگار

اشتراک در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه نیازنگار می توانید روزانه خبرهای روز را در ایمیل خود مشاهده کنید

دیگران می خوانند