ثبت وب سایت          تبلیغات          RSS          درباره ما          تماس با ما
امروز شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۷

ورود معلمان و دانش‌ آموزان به اجرای طرح‌های پژوهشی

ورود معلمان و دانش‌ آموزان به اجرای طرح‌های پژوهشی

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم, علیرضا عصاره در نشست خبری هفته پژوهش، اظهار کرد: هفته پژوهش از تاریخ 20 تا 26 آذر برگزار می‌شود و 21 آذر از دانش‌آموزان پژوهشگر تقدیر خواهیم کرد و شعار این روز پژوهش, فناوری, دانش‌آموز و مدرسه است.

ورود معلمان و دانش‌ آموزان به اجرای طرح‌های پژوهشی

وی با اشاره به اهداف هفته پژوهش، گفت: بحث و تبادل نظر برای همدلی پژوهشگران, ایجاد بستر برای منزلت اجتماعی پژوهش و نقش آن در کارایی آموزش و پرورش و تجلیل از پژوهشگران و دانش‌آموزان پژوهنده از اهداف این هفته است.

سرپرست پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش ادامه داد: 6 برنامه را مدنظر داریم که عبارتند تقدیر از معلمان پژوهنده و از 9 نفر تقدیر خواهد شد, انتخاب سه پژوهشگر برگزیده در حوزه آموزش و پرورش, انتخاب طرح و پژوهش نامه برگزیده, انتخاب تجارب و نوآوری‌های برگزیده استان‌ها, انتخاب دانشجو معلمان پژوهنده و تقدیر از 6 دانشجو معلم و تقدیر از 21 دانش‌موز پژوهشگر توسط دو وزیر آموزش و پرورش و علوم.

عصاره ادامه داد: برای سال 96 اولویت‌های پژوهشی را با اولویت معاونت‌ها و تشکیل کمیته‌های مختلف مسائل و اولویت‌های هر دفتر را مشخص و مجموعه‌ای از اولویت‌ها را تعیین کردیم و 180 پژوهش تعیین شد 60 پژوهش برای پژوهشگاه مطالعات, 60پژوهش در قالب پایان نامه‌های دانشجویی و 60 پژوهش برای پژوهشگران بیرونی و فقط بودجه مربوط به پژوهشگاه تهیه شده است.

وی بیان کرد: تحقیقات خوبی در بحث آسیب‌های اجتماعی داریم و کاربست این پژوهش‌ها نیازمند سیاست‌ها و آیین نامه‌هایی است. برای جلوگیری از مصرف مواد مخدر در مدارس طرح بزرگی را در پژوهشگاه تدوین کردیم تا در کتاب‌های درسی مواد آموزشی در این باره داشته باشیم و این مطالب تولید و در کتاب‌های درسی قرار گرفت اما بخش دیگری از آسیب‌ها نیازمند همراهی سایر نهادهاست.

سرپرست پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که درباره ادغام معاونت‌ها از شما کار پژوهشی خواسته اند یا خیر گفت: ادغام معاونت‌ها از سوی ریاست جمهوری اعلام شده است و در این رابطه ما اطلاعی از اقدامات پژوهشی نداریم.

عصاره درباره حمایت از دانش‌آموزان پژوهشگر گفت: برنامه‌ای تدوین نکردیم ولی به دنبال تدوین برنامه در این رابطه هستیم و این یکی از آرزوهای ماست.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط

موارد مرتبط

نظرات

کد امنیتی
فرصت نگار
فرصت نگار

اشتراک در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه نیازنگار می توانید روزانه خبرهای روز را در ایمیل خود مشاهده کنید

دیگران می خوانند