ثبت وب سایت          تبلیغات          RSS          درباره ما          تماس با ما
امروز یکشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۷

سرانه هزینه دانش‌آموزان با نیاز ویژه برای وزارت آموزش و پرورش

سرانه هزینه دانش‌آموزان با نیاز ویژه برای آموزش و پرورش

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کشور از وجود 137 هزار دانش‌آموز با نیازهای ویژه در کشور خبر داد.

سرانه هزینه دانش‌آموزان با نیاز ویژه برای وزارت آموزش و پرورش

به گزارش ایسنا، مجید قدمی 12 آذر ماه در مراسم گرامیداشت روز جهانی معلولان در شهرکرد، با اعلام این خبر، افزود: از این تعداد 74 هزار نفر در مدارس با نیازهای ویژه و مابقی در مدارس عادی تحصیل می‌کنند.

قدمی با بیان اینکه سالانه 750 میلیارد تومان اعتبار برای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در کشور هزینه می‌شود که این اعتبار برای هر نفر نزدیک به 10 میلیون تومان است، ادامه داد: باید منعطف بود و بر اساس ویژگی مخاطبان و نیازهای آنان اعتبارات را هزینه کرد.

وی تصریح کرد: معلولیت محدودیت نیست و تنها بایستی راهی پیدا کرد تا استعداد افراد معلول به درستی کشف شود.

قدمی با اشاره به اینکه افراد معلول دارای فطرت، عقل، احساس و دیگر ظرفیت‌ها هستند و برای پرورش آنان باید شناخت کافی داشت، تاکید کرد: باید استانداردهای جهانی را برای معلولان در تمام حوزه‌ها اعم از ترافیک در نظر گرفت و این مهم را فراموش نکرد که هرچه تراز بهداشت بالاتر رود از معلولیت جلوگیری خواهد شد.

وی پیشگیری را عامل مهمی در بروز معلولیت دانست و اظهار کرد: جلوگیری از وقوع معلولیت با اجباری کردن آزمایش‌های ژنتیک در ازدواج‌های فامیلی و مداخله به موقع پس از وقوع معلولیت جدی گرفته شود.

معاون وزیر اضافه کرد: لازم است آموزش لازم به پرستاران در زمان تولد نوزاد در بیمارستان داده شود تا معلولیتی در این زمان ایجاد نشود.

قدمی خاطرنشان کرد: معلمان در مدارس با نیازهای ویژه بایستی با دو بال عشق و علم به دانش‌آموزان در یادگیری کمک کنند و اولیاء نیز با آموزش فرزندان معلول خود درگیر شوند تا شاهد نتایج بهتری باشیم.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط

موارد مرتبط

نظرات

کد امنیتی
فرصت نگار
فرصت نگار

اشتراک در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه نیازنگار می توانید روزانه خبرهای روز را در ایمیل خود مشاهده کنید

دیگران می خوانند