ثبت وب سایت          تبلیغات          RSS          درباره ما          تماس با ما
امروز سه شنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۷

ارجاع طرح استخدام معلمان حق التدریسی به کمیسیون آموزش مجلس

ارجاع طرح استخدام معلمان حق التدریس به کمیسیون آموزش مجلس

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وزارت آموزش و پرورش، سید محمد شفیعی در خصوص تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان، اظهارکرد: با توجه به اهمیت و ظرافت کار تعلیم و تربیت، موضوع جذب و استخدام در آموزش و پرورش باید با حساسیت و دقت انجام شود به همین دلیل با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان حوزه تخصصی در وزارتخانه، سازمان اداری و استخدامی کشور و سایر مراجع ذی ربط در دولت همکاری نزدیکی داریم.

ارجاع طرح استخدام معلمان حق التدریسی به کمیسیون آموزش مجلس


وی یادآورشد: پس از برگزاری جلسات کارشناسی، «طرح استخدام معلمان حق التدریس، مربیان پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی» برای تعیین تکلیف نهایی از طریق کمیسیون آموزش به صحن علنی مجلس ارسال خواهد شد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی یازدهم مهرماه امسال با 160 رای موافق، 62 رای مخالف، 11 رای ممتنع از 241 نماینده حاضر با کلیات طرحی درباره استخدام نیروهای حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در آموزش و پرورش بدون نیاز به شرکت در آزمون استخدامی موافقت کردند.
بر اساس کلیات این طرح، دولت مکلف است از تاریخ تصویب این قانون حداکثر ظرف یک سال، تمام نیروهای حق التدریسی مشمول قانون الحاق یک تبصره به ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب 28 مرداد 1394 و قانون اصلاح تبصره 10 ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب سوم شهریور 95 را همراه با طی دوره های آموزشی حداکثر شش ماه بنا به تشخیص وزارت آموزش و پرورش و بدون نیاز به شرکت در آزمون، به استخدام آموزش و پرورش در آورد.
بار مالی ناشی از اجرای این قانون قرار است از محل حق الزحمه نیروهای حق التدریسی که هم اکنون مشغول به کار هستند و نیز اضافه تدریس کارکنان رسمی و خروج بازنشستگان تامین شود.
مدیر کل امور مجلس وزارت آموزش و پرورس به ملاقات یکصد نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با وزیر آموزش و پرورش از ابتدای حضور وی در کابینه دولت دوازدهم اشاره کرد و افزود: سید محمد بطحائی هر هفته در مجلس حضور می یابد و به درخواست نمایندگان رسیدگی می کند.
شفیعی تصریح کرد: همچنین تاکنون چهار جلسه کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان با همکاری این وزارتخانه برگزار شده است.
وی اضافه کرد: در پنجمین جلسه که امروز 22 آبان ماه برگزار شده است، به تناسب موضوع، مسئولان مربوطه، وزرا و معاونان حضور پیدا کرده اند و نتایج مربوط به این موضوع پس از جمع بندی نهایی برای قرائت در صحن علنی مجلس ارائه خواهد شد.
شفیعی به چگونگی تعامل وزیر آموزش و پرورش با مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: بنا به درخواست نمایندگان مجلس دیدارهای منظم هفتگی با سید محمد بطحائی انجام می شود و این ملاقات‌ها در راستای حل مشکلات آموزش و پرورش در سطح ملی، استانی و منطقه‌ای است.

منبع: ایرنا

مطالب مرتبط

موارد مرتبط

نظرات

کد امنیتی
فرصت نگار
فرصت نگار

اشتراک در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه نیازنگار می توانید روزانه خبرهای روز را در ایمیل خود مشاهده کنید

دیگران می خوانند