ثبت وب سایت          تبلیغات          RSS          درباره ما          تماس با ما
امروز شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۷

شرط عجیب و خواب زیبای مادر پلیس شهید در گذشت از قاتل پسرش پای چوبه دار

شرط عجیب و خواب زیبای مادر پلیس شهید در گذشت از قاتل پسرش پای چوبه دار

مرد جوان که به خاطر قتل مامور شهید به اعدام محکوم شده بود و یکبار تا پای چوبه دار پیش رفته بود در حالیکه در صف انتظار اعدام قرار داشت به خاطر خوابی که مادر مامور پلیس به شهادت رسیده دیده بود بخشیده شد.

شرط عجیب و خواب زیبای مادر پلیس شهید در گذشت از قاتل پسرش پای چوبه دار

به گزارش گروه جنایی رکنا، 26 تیر ماه سال 88 ماموران پلیس رباط کریم در عوارضی اتوبان ساوه به دو سرنشین یک دستگاه پژو نقره‌ای رنگ مشکوک شده و از راننده خواستند خودرو را متوقف کنند.
پس از توقف خودرو دو مامور پلیس به بازرسی ماشین پرداخته و در صندوق عقب یک قبضه اسلحه کلاشینکوف پیدا کردند. در این لحظه راننده پژو خود را به پشت فرمان رساند و از محل گریخت.
ماموران نیز به تعقیب وی پرداخته و پس از شلیک تیر هوایی در ورودی رباط کریم خودرو را متوقف کرده. راننده پژو و همدستش این بار به صورت پیدا به فرار خود ادامه دادند که در جریان درگیری مسلحانه یکی از ماموران پلیس به نام "علی احمدی" هدف اصابت گلوله قرار گرفت و پس از انتقال به بیمارستان بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست داد.
ماموران برای شناسایی عامل این جنایت تحقیقات گسترده‌ای را آغاز کرده و مالک خودرو به نام فاطمه را برای تحقیقات به اداره آگاهی احضار کردند. فاطمه در بازجویی‌ها گفت: خودرو در اختیار پسرم رضا بود و او از دو روز قبل ناپدید شده است.
با کشف این سرنخ شناسایی رضا و دستگیری او در دستور کار پلیس قرار گرفت و ماموران دریافتند وی از مجرمان سابقه‌دار است که تاکنون 11 بار دستگیر و روانه زندان شده بود. در بازرسی خودرو نیز سه قبضه اسلحه کلت به همراه 50 فشنگ کشف شد.
سال پس از این جنایت مخفیگاه قاتل پلیس در بروجرد شناسایی و کارآگاهان وی را در عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند. متهم در بازجویی‌های اولیه به شهادت مامور پلیس اعتراف کرد و گفت: شب حادثه همراه یکی از دوستانم به نام پرویز از ساوه به سمت رباط کریم می‌آمدیم که ماموران به ما مشکوک شده و اسلحه کلاشینکوف را پیدا کردند. من هم برای فرار از دست ماموران به طرف آنها شلیک کردم.
با تکمیل تحقیقات و بازسازی صحنه جنایت پرونده برای محاکمه به شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.
در این مرحله قاضی پرونده همراه 4 قاضی مستشار وارد شور شده و متهم را به قصاص نفس – اعدام – محکوم کرد و رضا در صف انتظار چوبه دار نشست.
اوایل تیرماه امسال لحظه اجرای حکم فرا رسید و رضا برای اجرای حکم اعدام در زندان پای چوبه دار رفت اما در این مرحله مادر شهید علی احمدی حالش بد شد و با توجه به شرایطی که پیش آمده بود مهلت دیگری را به قاتل پسرش داد.
در این مرحله رضا که یک بار تا پای چوبه دار رفته بود در انتظار اجرای حکمش بود تا اینکه چندی قبل مادر شهید علی احمدی اعلام کرد اگر پسرش در مدت زمان 20 روز به خوابش بیاید و راضی به بخشیدن قاتلش باشد رضا را خواهد بخشید.
قاتل مامور پلیس در گوشه زندان انتظار می کشید و لحظه به لحظه با گذشتن روزها خود را به چوبه دار نزدیک می دید تا اینکه صبح امروز پدر و مادر شهید علی احمدی با حضور در دادسرای امور جنایی تهران خواستار بخشیده شدن قاتل پسرشان شدند.
مادر مامور پلیس در شعبه اجرای احکام گفت: چند روز قبل پسرم به خوابم آمد و گفت که « مادر به رضای خدا رضایت بده و قاتل را ببخش» و به همین خاطر با توجه به خوابی که دیدم تصمیم به بخشیدن گرفت و بدون هیچ شرط و دریافت پولی رضا را می بخشم.
بنا به این گزارش، متهم با توجه به بخشیده شدن در از حکم قصاص به زودی به خاطر بررسی حکم از نظر جنبه عمومی جرم و دیگر جرائمی که رضا انجام داده در دادگاه کیفری یک استان تهران مورد محاکمه قرار می گیرد.
مادر این مامور پلیس در حالیکه اشک می ریخت گفت: « خواب پسرم را دیدم و اعلام کرد که « مادر به رضای خدا رضایت بده و قاتل را ببخش»، به همین خاطر به دادسرا آمدم و قاتل پسرم را بدون هیچ شرط و دریافت پولی می بخشم.
رضایت پدر و مادر استوار علی احمدی کافی بود تا وی از چوبه دار رهایی یابد و به زودی از جنبه عمومی جرم به خاطر دیگر جرائم اش از سوی جنبه عمومی جرم مورد محاکمه قرار خواهد گرفت.

منبع: رکنا

مطالب مرتبط

موارد مرتبط

نظرات

کد امنیتی
فرصت نگار
فرصت نگار

اشتراک در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه نیازنگار می توانید روزانه خبرهای روز را در ایمیل خود مشاهده کنید

دیگران می خوانند