ثبت وب سایت          تبلیغات          RSS          درباره ما          تماس با ما
امروز دوشنبه، ۲۶ آذر ۱۳۹۷

نتایج کنکور سراسری ۹۶/ نحوه دریافت نتیجه کنکور

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  از تعداد ۱۳۳ هزار و ۱۲۷ شرکت کننده در کنکور سراسری 96 نفرات برتر این آزمون مشخص شدند.

نفرات اول تا ۱۰ کنکور سراسری 96 در هر یک از  گروههای آزمایشی به این ترتیب است:

گروه آزمايشي علوم رياضی و فنی: 

1 صابر دين پژوه تبريز 
2 محمد کاظم فقيه خراسانی يزد 
3 علي فاطمي مفرد تهران 
4 محمدحسن احمديارندی تهران 
5 سعيد نعيمی تهران 
6 محمدامين مطهری نيا يزد 
7 محمد قيدي تهران 
8 محمدحسين زارعی اردستانی اصفهان 
9 اروين آذرمينا تهران 
10 سيدحسن موسوی بندرآبادی يزد
 

گروه آزمايشی علوم تجربی:

1 اميرحسين قاسمی نژاد رائينی سيرجان 
2 اميرحسين قويدل سردصحرا تبريز 
3 محمدرضا نادری بابل 
4 ارسلان يزدچی  تبريز 
5 محسن نيکويی يزد 
6 ياسمن مير بابل 
7 سيدرضا سالاری کيا شيراز 
8 اميررضا پاشا پوريگانه تهران 
9 مهدي شفيعی اردبيل 
10 مهدی روانخواه ياسوج

گروه آزمايشي علوم انساني :

1 - ميران زاده مهابادی - عرفان - تهران
2 - حجتی - يلدا - تهران
3 - مهرايی - علی - تهران 
4 - ابن علی - زينب - کاشان
5 - ميری - سيداميراحسان - تهران 
6 - صابری - فريد - کامياران 
7 - نوذری - مصطفی - تهران 
8 - ضيائي نسب - مرتضي - بيرجند
9 - شيدائيان آرانی - زهرا - تهران 
10 - حيدری - فاطمه - تهران

گروه آزمايشي زبان هاي خارجي:

1 - زاهدي پور خامنه - ارشيا - تهران 
2 - قانع خيابانيان - رضا - تهران 
3 - قويدل سردصحرا - اميرحسين - تبريز

گروه آزمايشي هنر :

1 - معيری - سما - تهران 
2 - اراکيليان - اويتا - تهران 
3 - عبداللهی امانی - آتوسا - کرج

دستیابی به کارنامه اولیه کنکور سراسری 96 از سه طریق در سامانه اینترنتی سنجش قابل مشاهده است که در ادامه به این روش های دسترسی اشاره می شود.

 

دریافت کارنامه کنکور سراسری 96  از طریق شماره داوطلبی، شماره شناسنامه و سال تولد

 

داوطلبانی که به کدرهگیری و شماره پرونده دسترسی می‌توانند از طریق شماره داوطلبی، شماره شناسنامه و سال تولدبه نتیجه خود دست یابند.

نتایج کنکور سراسری ۹۶/ نحوه دریافت نتیجه کنکور سراسری ۹۶

 

دریافت کارنامه کنکور سراسری 96 از طریق شماره پرونده، شماره شناسنامه و کدرهگیری

 

داوطلبانی که دارای کدرهگیری و شماره پرونده هستند ؛ می‌توانند از طریق این اطلاعات و  شماره شناسنامه به نتیجه خود دست یابند.

نتایج کنکور سراسری ۹۶/ نحوه دریافت نتیجه کنکور سراسری ۹۶

دریافت کارنامه کنکور سراسری 96 از طریق شماره پرونده،  شماره شناسنامه و شماه سریال

 

داوطلبانی که به کدرهگیری دسترسی ندارند، می‌توانند از طریق شماره پرونده، شماره سریال شناسنامه و  شماره شناسنامه به نتیجه خود دست یابند.

نتایج کنکور سراسری ۹۶/ نحوه دریافت نتیجه کنکور سراسری ۹۶

 

63 درصد داوطلبان کنکور در رشته‌های علوم تجربی ثبت‌نام کردند

خدایی  رییس سازمان سنجش در نشست خبری اعلام نتایج کنکور سراسری 96 که در محل این سازمان برگزار شد، گفت: در آزمون سراسری امسال که چهل و هفتمین دوره آن برگزار شده است تعداد ۹۳۰ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۵۹ درصد زن و ۴۱ درصد مرد هستند که به تفکیک گروه‌های آزمایشی در گروه آزمایشی ریاضی تعداد ۱۴۸ هزار نفر، در گروه آزمایشی تجربی تعداد ۵۸۰ هزار نفر، در گروه آزمایشی انسانی تعداد ۱۸۴ هزار نفر، در گروه آزمایشی هنر تعداد ۱۰ هزار و ۶۰۰ نفر و در گروه آزمایشی زبان تعداد ۶ هزار و ۲۴۰ نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

رئیس سازمان سنجش با اشاره به زمان اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۶ عنوان کرد: نتایج کنکور ساعت 11 امروز اعلام می شود.

خدایی تصریح کرد: حدود ۶۳ درصد داوطلبان رشته تجربی را انتخاب کردند که از مشکلات آموزشی کشور است و سازمان سنجش اصرار دارد این مساله رفع و بحث هدایت تحصیلی با همکاری نهادهای مربوطه برطرف شود.

 

نتایج کنکور سراسری ۹۶/ نحوه دریافت نتیجه کنکور سراسری ۹۶

وی ادامه داد: در این آزمون ۹/۸درصد غایب داشتیم و از مجموع ۸۳۸هزار نفر بیش از ۴۰۰هزار نفر انتخاب رشته روزانه خواهند داشت و سایرین در سایر دانشگاه ها پذیرفته می شوند.

خدایی با اشاره به ظرفیت پذیرش در کنکور سراسری عنوان کرد:  در مجموع۷۴۴ هزار و ۴۱۸ نفر ظرفیت داریم که نشان از شانس قبولی بالا در کنکور است.

وی ادامه داد: ظرفیت رشته ریاضی بیش از تعداد شرکت کنندگان است و در رشته انسانی ۳۱۰هزار ظرفیت برای ۱۶۷ هزار متقاضی ودر زبان ۲۳هزار ظرفیت برای ۹۶هزار متقاضی داریم.

وی بیان کرد: برخی از داوطلبان علاوه بر گروه آزمایشی اصلی خود در گروه آزمایشی شناور زبان خارجه و هنر نیز ثبت‌نام کرده‌اند که بطور کلی تعداد یک میلیون و ۹۴ هزار نفر در کنکور ثبت‌نام کرده‌اند.

خدایی ادامه داد: ۶۴ درصد داوطلبان شرکت‌کننده خواهان ادامه تحصیل در رشته علوم تجربی هستند و این میزان داوطلب می‌تواند در آینده مشکلاتی را ایجاد کند و سازمان سنجش در این خصوص سعی در بررسی مسائل دارد تا بتوان آموزش را بطور یکپارچه عملیاتی کند و این موضوع تحت برنامه هدایت تحصیلی انجام می‌شود.

وی با اشاره به زمان برگزاری کنکور سراسری سال ۹۷ گفت: از سال آینده کنکور هفته اول تیرماه برگزار می شود و زمان برگزاری تداخلی با ماه رمضان ندارد.

وی عنوان کرد: در آزمون سراسری امسال 837 هزار نفر حضور داشته‌اند که 9.8 درصد از ثبت‌نام کنند‌گان غایب‌ بودند و از مجموع 830 هزار نفر در حدود 430 هزار نفر مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های روزانه و شبانه می‌شوند و البته همه داوطلبان در سایر دوره‌ها مجاز به انتخاب رشته هستند.

خدایی تأکید کرد: ظرفیت امسال 744 هزار و 18 نفر است که در رشته ریاضی از میان 137 هزار نفر حاضر در جلسه‌ ظرفیت این رشته 235 هزار نفر، از میان 518 هزار داوطلب حاضر در رشته تجربی ظرفیت آن در کنکور امسال 154 هزار نفر، در رشته انسانی از میان 310 هزار داوطلب شرکت‌کننده در گروه علوم انسانی ظرفیت 167 هزار نفر و همچنین ظرفیت گروه آزمایشی زبان 23 هزار نفر و هنر 4 هزار و 800 نفر ظرفیت پذیرش برای کنکور امسال دارند.

رییس سازمان سنجش با بیان اینکه شانس‌ قبولی داوطلبان بطور کلی 76.86 درصد است، افزود: تا پنج سال آینده ظرفیت کلی آموزش عالی باید بدون آزمون انجام شود که البته امروز در سال چهارم این برنامه قرار داریم بالای‌ 85 درصد ظرفیت کل پذیرش به صورت بدون آزمون پذیرش می‌شود.

گفتنی است؛ آزمون سراسری سال 96 در صبح و بعدازظهر روزهای پنج‌شنبه 15 تیر و جمعه 16 تیرماه در 372  شهر و بخش کشور برگزار شده بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

موارد مرتبط

نظرات

کد امنیتی
فرصت نگار
فرصت نگار

اشتراک در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه نیازنگار می توانید روزانه خبرهای روز را در ایمیل خود مشاهده کنید

دیگران می خوانند