ثبت وب سایت          تبلیغات          RSS          درباره ما          تماس با ما
امروز یکشنبه، ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

پرداخت بدهی بازنشستگان آموزش و پرورش

محمد باقر نوبخت پنجشنبه شب در نشست ستاد مقاومتی استان بوشهر افزود: افزایش اعتبار توازن منطقه ای از پنج هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال به پنج هزارو ۶۶۰ میلیارد ریال نیز از دیگر مزیت‌های بودجه سال آینده است.  وی همچنین گفت: با برداشتن تحریم های ظالمانه، صادرات نفت از پیش بینی دو میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه به دو میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه رسیده است.

پرداخت بدهی بازنشستگان آموزش و پرورش

رئیس سازمان برنامه و بودجه یادآور شد: با افزایش اخیر قیمت نفت، وضعیت اعتباری کشور بهبود یافته است و توانستیم در انجام تعهدات خود گامهای اساسی برداریم.
نوبخت ادامه داد: از جمله این اقدام ها ۴۰۰ هزار میلیارد ریال بدهی بانکی، گندمکاران، بازنشستگان و آموزش و پرورش پرداخت و ۷۰ هزار میلیارد ریال اعتبار به استانها ابلاغ شده است که تاکنون ۵۰ درصد از این اعتبار به دستگاهها ابلاغ شده که ۲۵ هزار میلیارد ریال در قالب اسناد و ۱۰ هزار میلیارد ریال به صورت نقدینگی است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: حضور و فعالیت بخش خصوصی از هدفهای مهم ستاد اقتصاد مقاومتی است و توجه به مطالبات و انتظارات آنها از دولت در این ستاد مد نظر است.

نوبخت افزود: هدف از ۲۴ بند اقتصاد مقاومتی، رشد اقتصادی و داشتن اقتصادی پویا است که لازمه آن اجرای این بندهاست.
وی اضافه کرد: اگر رشد اقتصادی برای کشور ایجاد شود، تولید، اشتغال پایدار مناسب و کافی برای نیروهای توانا و تحصیلکرده فراهم می شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه بیان کرد: رشد اقتصادی در سایه سرمایه گذاری بخش دولتی و خصوصی امکان پذیر است که این مهم باید انجام شود.

نوبخت ادامه داد: بخشی از کارها را نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید دنبال کنند که از نمایندگان استان بوشهر به دلیل همراهی دولت تشکر می شود.

وی همچنین گفت: براساس تصمیم گیریهای انجام شده همه مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری به عنوان تعهدات آنها باید اجرایی شود.
نوبخت افزود: در این ارتباط همه مصوبات سفر رئیس جمهوری تا پایان سال باید تخصیص ۱۰۰درصدی اعتبار داشته باشند.

وی با اشاره به طرحهای ملی استان بوشهر گفت: در این استان ۲۲ طرح ملی در پیوست شماره یک وجود دارد که یک بخش آن مربوط به سرمایه گذاری دولت است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه یادآور شد: امسال برای این طرحها یکهزار و ۷۰۱میلیارد و ۳۱۰ میلیون ریال تصویب شده است که تاکنون یکهزار و ۷۰۵ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال تخصیص یافته که بیش از ۱۰۰ درصد است.

وی گفت: برای این طرحهای ملی در لایحه بودجه سال آینده، ۲ هزارو ۸۰۳ میلیارد و ۲۲۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده که نسبت به سال جاری ۲۰ درصد افزایش نشان می دهد.
نوبخت اظهار کرد: اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان بوشهر در سال جاری سه هزارو ۵۷۰ میلیارد ریال است که این اعتبار برای سال آینده با افزایش ۱۷ درصدی به چهار هزارو ۱۷۷ میلیارد ریال می رسد.

وی گفت: اعتبارات ۲ درصد نفت و گاز استان بوشهر امسال، دو هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال است که برای سال آینده این میزان با ۲۶ درصد رشد به سه هزار و ۸۰ میلیارد ریال افزایش می یابد.
وی با بیان اینکه باید تعدادی از طرحها در این استان تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد گفت: اگر تخصیص های لازم در این زمینه تا پایان سال انجام نشود، این کوتاهی از طرف سازمان برنامه و بودجه است.

وی یادآور شد: سازمان برنامه و بودجه در مورد آن دسته از مصوبات سفر دیماه سال ۹۳ رئیس جمهوری و هیات دولت به استان بوشهر که سازمان برنامه و بودجه پیشنهاد و تعهد کرده است باید اجرایی شود ولی مابقی تعهدها که از سوی سایر وزارتخانه ها و سازمانها داده شده خود آن سازمانها باید پاسخگو و از محل اعتبارات خودشان تامین اعتبار شود.
وی یادآور شد: از شهریور پارسال به دلیل افت قیمت نفت و کاهش درآمدها هیچ گونه تخصیصی به پروژه های عمرانی سفرها داده نشد و تنها توانستیم که اعتبار حقوق و دستمزد را پرداخت کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در باره طرح راه آهن بوشهر اظهار کرد: راه آهن بوشهر- شیراز از جمله طرحهایی است که نیازمند اصلاح و تطویل مسیر از در حدود ۳۰۰ کیلومتر به ۴۷۰ کیلومتر است.

نوبخت ادامه داد: در این ارتباط نیازمند کمیسیون ماده ۲۱۵ در سازمان برنامه و بودجه است که براین اساس قرار است ۸۵ درصد اعتبار این طرح از طریق فاینانس و ۱۵ درصد را دولت تامین کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، با اشاره به حضور در شرکت صنعتی دریایی (صدرا) در بوشهر بیان کرد: باتوجه به اینکه در کمتر از یکسال جذب نیروی انسانی و اشتغال شرکت صدرا از حدود ۵۰۰ نفر به بالای دو هزار و ۵۰۰ نفر رسید این امکان وجود دارد که با توجه به ظرفیت خالی این شرکت تا ۱۰ هزار نفر دیگر جذب آن شود.

وی تاکید کرد: در این ارتباط مقرر شد جلسه ای هفته آینده در سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار و نسبت به افزایش ظرفیت کاری این شرکت و گرفتن سفارش هایی اقدام شود.
نوبخت، با اشاره به بازدید از چند واحد تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر گفت: پرداخت تسهیلات به آنها را از جمله مصوبات سفر امروزش به استان بوشهر است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار کرد: تلاش می شود در برنامه ریزی های صورت گرفته با حضور نماینده ارشد دولت در استان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نسبت به حل مشکلات این واحدها تصمیم گیری شود.

وی در باره طرح اصلاح آبیاری نخیلات دشتستان اظهار کرد: این طرح ۱۰ ساله با ۱۶ هزارو ۸۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری است که منجر به افزایش ۱۰ برابری درآمد کشاورزان، مرغوبیت محصول، صرفه جویی در آب و فراهم کردن ۲۱هزار فرصت شغلی است.
نوبخت، در مورد ساخت اسکله بندر دلوار بیان کرد: در کنار اسکله محمد عامری اسکله دلوار بعنوان یک اسکله صیادی تکمیل می شود.

وی اضافه کرد: ورزشگاه ۱۵ هزار نفری بوشهر ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با تخصیص اعتبار توافق شده، قرار است تا پیش از پایان سال جاری به بهره برداری برسد.
نوبخت بیان کرد: همچنین تکمیل اعتبار خروجی دوم بوشهر که از مصوبات سفر دولت به این استان بوشهر است، در دستور کار قرار دارد.

وی در باره تامین آب استان بوشهر گفت: استاندار بوشهر برای این بخش طرحهای بلند مدتی داشت اما برای کوتاه مدت نیازمند اعتبارات ویژه ۳۰۰ میلیارد ریالی است که باید تامین و پرداخت شود تا در تابستان آینده مشکلی در این استان در زمینه کمبود آب وجود نداشته باشد.

نوبخت با بیان اینکه هدف مسئولان و مدیران توسعه و پیشرفت استان بوشهر است، افزود: توافق شده دو ماه آینده در اسفند ماه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بوشهر و شورای برنامه ریزی این استان برای پیگیری مصوبات سفر امروز و ارائه گزارش ملموس به مردم تشکیل شود.

منبع: ایلنا

مطالب مرتبط

نظرات

کد امنیتی
فرصت نگار
فرصت نگار

اشتراک در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه نیازنگار می توانید روزانه خبرهای روز را در ایمیل خود مشاهده کنید

دیگران می خوانند

    وقتی حاج آقا «بهاره رهنما» را سورپرایز کرد/عکس
    وقتی حاج آقا «بهاره رهنما» را سورپرایز کرد/عکس